تهران بینی

آبشار سوتک

یکی دیگر از مجموعه آبشارهای کلانشهرتهران، سوتک نام دارد ؛ جاذبه ای آبی و زیبا در حوالی پس قلعه، که مکان خاصی را به لحاظ گردشگری ایجاد نموده است .

به تهران که سفر می کنید ، حس اینکه این شهر ، خالی از رودخانه و جنگل است ، شاید برای عده ای ناخوشایند باشد و همیشه جای یک چیز خالی باشد ، ولی جالب است بدانید ، تعداد آبشارهای حوالی تهران به قدر هست که میتواند نظر برخی از این افراد را متفاوت سازد ، یکی از همین آبشارها ،سوتک ، می باشد که واقع در شمال غربی دربند (در نزدیکی دهستان پس قلعه) می باشد و از دید جغرافیایی ، مکان دیدنی ای برای توریست های محترم این منطقه است. دهستان پس قلعه در انتهای منطقه ییلاقی سربند ودربند ( درفاصله 2 کیلومتری شمیرانات) قرار دارد.
روستای موجود در این منطقه ، در دره ای مملو از آب قرار دارد که در روزهای مختلف هفته ، از گردشگران و کوهنوردان سفر کرده به این مکان ، میزبانی می نماید .
این منطقه دارای کوههای متعددی می باشد که از مهمترین آنها ، می شود به بند یخچال اشاره داشت. ( این کوه که سال ها قبل بر اثر رانش زمین، در میان یک صخره بزرگ ایجاد شده است، محوطه ای وسیعی در شرق دره آبشار پس قلعه است که تکه سنگهای عظیمی نیز در حوالی آن پخش شده اند )
همچنین بند اوسون که شامل صخره هایی بلند در انتهای باغ های دهکده پس قلعه می باشد از کوه های مشهور منطقه به شمار می آید که به بند مگس نیز شهره است.
.

این مطلب در تاریخ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .