تهران بینی

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان یکی از پارک های زیبای تهران است که به واسطه مکان قرارگیری، محیط جنگلی و آب و هوای مناسب مورد توجه تهرانی ها بوده و خانواده های تهرانی از آن برای گذران اوقات فراغت و اتراق یکروزه به خصوص در روزهای آخر هفته استفاده می کنند.

معرفی
پارک جنگلی لویزان مساحتی بالغ بر ۱۱۰۰ هکتار دارد و از این حیث بزرگ ترین فضای سبز شهر تهران به شمار می رود.
این پارک در محدوده جغرافیایی منطقه ۴ شهرداری تهران قرار دارد و فاصله آن تا مرکز شهر تهران در حدود ۱۳ کیلومتر است و از شمال به قوچک، از جنوب به شمس آباد، از غرب به ده لویزان و از شرق به پادگان خاتم الانبیا محدود می‌ شود.

نمای تهران
پارک جنگلی لویزان نسبت به شهر تهران در ارتفاع بالاتری قرار دارد. به همین دلیل وقتی در این پارک باشید تهران زیر پای شماست و نمای مناسبی از شهر پیش روی شما قرار دارد و می توانید زیبایی های پایتخت را از زاویه دیگری ببینید. به ویژه هنگام شب، تماشای تهران از این پارک بسیار لذت بخش است.

پوشش گیاهی
پارک جنگلی لویزان دارای پوشش گیاهی متنوع و درختان بلند و سر به فلک کشیده است. از گونه های مختلف این پارک می توان به سرو، چنار، بلوط، اقاقیا، افرا و … اشاره کرد.

امکانات
از امکانات پارک جنگلی لویزان می توان به هتل در بالاترین نقطه پارک، سفره خانه سنتی، بوفه، کافی شاپ، تالار، مسجد، نیمکت، سرویس بهداشتی، آلاچیق، کانکس پلیس، سطل های زباله، منقل های کباب پز و … اشاره کرد.

باغ پرندگان
باغ پرندگان تهران که در مقاله ای جداگانه به معرفی آن پرداخته شد، قسمت شرقی این پارک را شامل می شود. پس اگر به پاک لویزان رفتید، حتما از باغ پرندگان تهران نیز دیدن فرمایید.

دسترسی
آدرس: بزرگراه امام علی (ع)، بعد از خروجی بزرگراه شهید زین الدین، خروجی شیان.
برای دسترسی به این پارک زیبا بهتر است از وسیله نقلیه شخصی استفاده نمایید. بدین ترتیب بزرگراه امام علی (ع) را به سمت شمال حرکت کنید، پس از رد شدن از خروجی بزرگراه شهید زین الدین، تابلوی شیان نمایان می شود. خروجی را وارد شده و طبق تابلوهای راهنما خود را به پارک برسانید.
اگر هم قصد استفاده از مترو را دارید، باید در ایستگاه نوبنیاد واقع در خط ۳ متروی تهران از قطار پیاده شده و در پایانه تاکسی که در کنار ایستگاه مترو قرار دارد، به سمت پارک لویزان بروید.

 

این مطلب در تاریخ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .