تهران بینی

شهربازی بیلینو ، تجربه‌ای فراموش‌نشدنی در بوستان نهج البلاغه

تعطیلات آخر هفته فرصت مناسبی برای کنار هم بودن است. با انتخاب مکان مناسبی برای سرگرمی و تفریح، شما علاوه بر امتحان هیجانی ویژه،‌ در کنار خانواده‌ و فرزندان خود نیز خواهید بود. یکی از هیجان‌ گردی‌هایی که در تهران می‌توان آن را تجربه کرد، شهربازی بیلینو بوستان نهج البلاغه است. در این مجموعه هیجانی ویژه را در کنار اعضای خانواده به ویژه کودکان خود امتحان خواهید کرد.
شهربازی بیلینو بوستان نهج البلاغه، نخستین شهربازی عمرانی در ایران بوده که متشکل از وسایل راه‌سازی، عمرانی و ماشین آلات سنگین در مقیاسی کوچک است. شهربازی بیلینو مناسب‌ترین گزینه برای تفریحی منحصربه فرد در تهران بوده که شما را برای ساعاتی با کودکان همراه خواهد کرد.
در این مقاله ما شما را با این شهربازی منحصربه فرد بیشتر آشنا می‌کنیم.
پیشینه‌ی شهربازی بیلینو بوستان نهج البلاغه
شهربازی بیلینو اولین شهربازی عمرانی کشور است که در سال ۱۳۹۴ در بوستان نهج البلاغه تاسیس گردید. این شهربازی از وسایلی متنوع و بی‌نظیر تشکیل شده‌ که در نوع خود کم نظیر است. در واقع این شهربازی تجربه‌ای منحصربه فرد را با دستگاه‌های واقعی ساختمانی و راه سازی همچون بیل مکانیکی، جرثقیل، ماشین خاک برداری و …. در مقیاسی کوچک فراهم ساخته‌است.
در شهربازی بیلینو کودکان علاوه بر بازی و تفریح، کار با دستگاه‌های سنگین را در محیطی کوچک تجربه خواهند کرد. این شهربازی تفریح و سرگرمی را در کنار تجربه و یادگیری برای کودکان و نوجوانان فراهم ساخته است. اگر می‌خواهید فرزندانتان را از کودکی با فضاهای شغلی آشنا کنید، حتما به شهربازی بیلینو بوستان نهج البلاغه سری بزنید و از امکانات آن بهره‌مند گردید.
بخش‌های تشکیل دهنده‌ی شهربازی بیلینو
شهربازی بیلینو در کنار بازی‌های عمرانی از بخش‌هایی چون ماسه بازی، خانه‌ی کودک، دایناسورهای رباتیک، چرخ و فلک و کشتی، ایرهاکی و … تشکیل گردیده که هر ساله بین ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ نفر را به خود جذب می‌کند.
بخش ماسه بازی
این بخش از آغاز فعالیت شهربازی بیلینو، مشغول به فعالیت بوده‌است. این بخش فضایی بالغ بر ۱۶ متر را به خود اختصاص داده که فضایی هیجان انگیز برای کودکان محسوب می‌گردد.
ماسه بازی علاوه بر تفریحی و سرگرمی، قدرت ابداع و همچنین ابتکار و تمرکز کودکان را بالا برده و آن‌ها را با شکل گیری مواد آشنا کرده و در نهایت قدرت خلاقیت را افزایش می‌دهد. ماسه بازی در کنترل اعصاب و عضلات و همچنین تجسم فضایی هندسی و پرورش حس لامسه و هماهنگی چشم و دست نیز نقشی به سزا خواهد داشت.
جرثقیل و نوار نقاله
جرثقیل جهت جابه جایی اشیاء مورد استفاده قرار می‌گیرد. مراجعه کننده‌گان با این وسیله اقدام به جابه جایی سنگ‌ها بر روی نوار نقاله می‌کنند. نقاله وظیفه‌ی انتقال سنگ‌ها به محل مورد نظر را دارد. این وسیله به گونه‌ای طراحی گردیده که تمامی استانداردها در ساخت آن رعایت شده‌است. بنابراین خانواده‌ها هیچ‌گونه نگرانی از امنیت دستگاه‌ها نخواهند داشت.
این بازی برای بازه‌ی سنی ۴ تا ۹۹ سال مناسب است.
بیل مکانیکی شهربازی بیلینو
بازی در شهربازی بیلینو بوستان نهج البلاغه آرزوی هر کودکی است. در این مجموعه بیل‌های مکانیکی مشابه با مدل واقعی برای مراجعه کننده‌گان در نظر گرفته شده است. این وسیله جهت حفاری و انتقال خاک برای بازی و تجربه‌ی مخاطبان در شهربازی بیلینو فراهم گردیده‌است.
در این بخش دستگاه جرثقیل چنگکی نیز قرار گرفته که خصوصیات مخصوص به خود دارد. در سر این دستگاه چنگکی قرار گرفته که کودکان بتوانند اشیاء را به راحتی حرکت دهند. این دستگاه با دو اهرم چهار جهته کنترل گردیده و بازی با آن لذت خاصی را به مراجعه کننده منتقل می‌کند.
این بازی نیز برای بازه‌ی سنی ۴ تا ۹۹ سال مناسب است.
دستگاه جابه جایی توپ
این دستگاه یک نوع بیل مکانیکی است با این تفاوت که جهت حمل و انتقال توپ از آن استفاده می‌شود.
این دستگاه برای بازه‌ی سنی بالای سه سال در نظر گرفته‌ شده‌است.
از دستگاه‌های دیگر این مجموعه می‌توان از کشتی و چرخ و فلک، کلایمکس، گیم‌ها و … نام برد که هرکدام به نوبه‌ی خود برای بازی و سرگرمی و تجربه‌ی روزی هیجان انگیز جذاب هستند. اگر به دنبال روزی خاطره‌انگیز در آخر هفته و یا تعطیلات هستید، شهربازی بیلینو تجربه‌ای کم نظیر است.
یکی از ویژگی‌ منحصربه فرد این مجموعه همکاری شهربازی بیلینو با مدارس و مراکز پیش دبستانی و مهدکودک‌هاست. این مجموعه امکان برگزاری تورهای بازی و ایجاد روزی مهیج را برای کودکان در مجموعه فراهم ساخته‌است. در این صورت فضای بیلینو به صورت اختصاص در خدمت شما قرار خواهد گرفت. این مجموعه همچنین امکان برگزاری جشن‌ها و تولدها را در داخل مجموعه میسر ساخته تا کودکان بتوانند در فضایی فوق العاده شادی خود را با دیگران قسمت کنند.
نکته
شهربازی بیلینو همچنین این امکان را فراهم ساخته تا اشخاص حقیقی به غیر از مدارس و مهدکودک‌ها نیز بتوانند به صورت اختصاصی از این مجموعه بهره ببرند.
آدرس ورودی یک: تهران، یادگار امام، ایوانک غرب، فاز یک نهج البلاغه، شهربازی بیلینو
آدرس ورودی دو: تهران، میدان پونک، انتهای بلوار همیلا، فاز یک بوستان نهج البلاغه، شهربازی بیلینو

این مطلب در تاریخ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .