تهران بینی

پارک جنگلی لویزان

پارک جنگلی لویزان یکی از پارک‌های جنگلی شهر تهران و بخش شمیرانات است که بیش از ۱۰۰۰ هکتار وسعت دارد. این پارک جنگلی از شمال به بزرگراه شهید بابایی، از جنوب به شمس آباد، از شرق به شهرک امید، باغ پرندگان و از غرب به ده لویزان محدود می شود. این پارک در ۱۳ کیلومتری مرکز شهر قرار دارد. همچنین در بالای جنگل هتل دهکده شیان قرار دارد که مسافران زیادی را به خود جذب می کند.

پارک جنگلی لویزان تهران اوایل دهه ۱۳۴۰ به صورت مصنوعی به وجود آمد، تا از پیشرفت بافت شهری تهران جلوگیری کند و حالا خود تبدیل به تفریحگاهی دلپذیر برای یک آخر هفته به یاد ماندنی شده است.

 وجود امکاناتی مثل  کافی شاپ، رستوران ، زمین بازی و باغ پرندگان در پارک جنگلی شیان اقامت یک روزه لذت بخشی در این منطقه برای شما به همراه خواهد داشت .

فاز اول باغ پرندگان پارک شیان که بخش شرقی بوستان قرار گرفته است، اوایل سال ۹۲ با ورود ۲۰ هزار پرنده بهره برداری شد. حالا هم حدود ۲۵۰ گونه مختلف آسیایی و آفریقایی مثل انواع طوطی، کبوتر، جغد، عقاب، کرکس، شاهین، طاووس، فلامینگو، مرغابی، شترمرغ و انواع پرندگان آبزی را می توانیددر آن ببینید پرندگان اینجا تقریبا آزاد هستند.
غیر از شب مانی در کمپ و چادر، در پارک جنگلی لویزان تهران  امکان اقامت دیگری هم دارید متل شیان در تهران معروف است و برای گرفتن اطلاعات بیشتر می توانید با شماره های ۲۲۹۴۷۹۱۶-۲۰ (۰۲۱)تماس بگیرید. -


آدرس : اتوبان امام علی شمال – خروجی مبارک آباد – پارک جنگلی لویزان تهران

این مطلب در تاریخ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .