تهران بینی

کافه دیاموند

اگر از خیابان انقلاب وارد ویلا شدید کافی است چند دقیقه‌ای پیاده بروید تا به خیابان فلاح‌پور برسید. زیباترین ساختمانی که در این خیابان می‌بینید، کافه دیاموند است. ساختمانی 120 ساله‌ که با دقت و زیبایی بازسازی شده است.
درنگ: از در که وارد می‌شوید تلفیق فرش قرمز و بلند ایرانی با نورپردازی مدرن و امروزی شما را برای طراحی داخلی متفاوت این کافه آماده می‌کند. اینجا کافه دیاموند است. طبقه‌ اول آن از چند فضای جداگانه تشکیل شده است که همه نورگیر هستند و پنجره‌های قدی و بزرگ رو به خیابان دارد.
سمت راست طبقه‌‌ همکف کتابخانه‌ بزرگی قرار‌ داده شده که یک دیوار را کاملا پوشانده است. شما می‌توانید در فضای این قسمت از کافه بنشینید و مطالعه کنید. در قسمت کتابخانه و یا هر جای دیگری که دوست داشتید آن‌قدر راحت خواهید بود که ساعاتی را به کار یا مطالعه بگذرانید، بدون آن‌ که نگران زیاد شدن ساعات اشغال میز باشید.
حیاط در انتهای کافه قرار دارد. حیاطی با باغچه‌های کوچک و میزهای متفاوت. در فصول گرم با پنکه‌های بزرگ هوا را متبوع می‌کنند و در فصول سرد گرم‌کن‌های بزرگی سراسر حیاط را گرم نگه می‌دارند. حتی پتوهای سبکی در حیاط برای افرادی که احساس سرما می‌کنند قرار داده شده است. پس برای انتخاب فضای باز نگران شرایط آب و هوایی نباشید.
در این کافه علاوه بر فضای زیبا، وسایل سرگرم کننده زیادی مثل دارت و برد گیم‌های مختلف و … وجود دارد.
اگر دلتان آرامش بیشتری می‌‌خواهد، پله‌های مارپیچ وسط کافه را بروید بالا. اینجا هم کتابخانه‌ دیگری است. میزتان را که انتخاب کردید و نشستید، سری بچرخانید و روی طبقه‌ها را نگاه کنید. کشف ریزه‌کاری‌های این کافه شما را مدتی سرگرم خواهد کرد.
دیاموند، دو منوی جداگانه دارد. یکی برای صبحانه و دیگری برای ظهر تا شب. املت پپرونی، صبحانه انگلیسی، پنکیک و … منوی صبحانه و غذاهایی مانند پنینی بیکن، انواع تست‌ها و سالادها و پاستاها منوی دوم را تشکیل می‌دهند. انواع قهوه، چای و نوشیدنی‌های خنک نیز بخش کافه منوی دیاموند را شامل می‌شوند.
 امکانات:
اینترنت دارد، اگر نگران طرح‌ترافیک نیستید، می‌توانید با خودروی شخصی به دیاموند بروید و جایی روبروی کافه پارک کنید. در فضای بسته این کافه سیگار کشیدن ممنوع است.
دسترسی:
اگر از آن دسته افرادی هستید که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند، نزدیکترین ایستگاه مترو به این کافه ایستگاه فردوسی است. پس از رسیدن به این ایستگاه تا اول خیابان نجات اللهی (ویلا) با تاکسی بروید. با حداکثر ۵ دقیقه پیاده‌روی به کافه می‌رسید. نزدیکترین ایستگاه بی آر تی به این کافه هم ایستگاه چهار راه ولیعصر است.
آدرس:                                        
خیابان انقلاب، خیابان نجات الهی، خیابان فلاح پور، پلاک ۳۳
تلفن:
۸۸۸۹۰۱۹۶


 

این مطلب در تاریخ پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ارسال شده است .
تمامی حقوق مادی و معنوی وب سایت محفوظ می باشد .